2025. 20. hét
A boldogító igen egyszer… és még egyszer
Manapság, amikor a nyugati társadalmakban tombolnak a női egyenjogúsági mozgalmak és kis túlzással a férfiak lassan már udvarolni sem mernek a kiszemelt nőnek, elképzelhetetlennek tűnik, hogy van a világnak egy olyan része, ahol továbbra is divat a többnejűség. Különösen az iszlám vallás kapcsán jut a legtöbb ember eszébe azonnal a poligámia, amelynek egykori kialakulásában történelmi és vallási okok egyaránt közrejátszottak.
A poligámia azonban már Mohamed próféta előtt is ismert volt a világ számos táján, hiszen a többnejűség hátterében a vallástól független társadalmi szükségszerűség húzódott meg. A háborúskodások ugyanis mindenhol rengeteg áldozattal jártak, és mivel döntően a férfiak vonultak hadba, az elesett harcosok után sok özvegy és árva maradt hátra. A poligámia lehetőséget kínált ebben a helyzetben, hogy az elárvultak a kiszolgáltatott helyzetükben támaszt, segítséget kaphassanak. A férjek a magukra maradt asszonyokról leginkább anyagi téren voltak kötelesek gondoskodni.
A többnejűség tehát nem elsősorban a testi vágyak kielégítésére irányult, hanem a nőkről és a családról való gondoskodás kényszere szülte ezt a családformát. Több feleséget tartani eredendően pozitív cselekedet volt, ami a család, a törzs, a vallási közösség túlélését biztosította. Az arab törzsekben a férfiaknak annyi asszonyuk lehetett, amennyit el tudtak tartani, számukat csak a férfi anyagi lehetőségei határolták be. A férfi csak akkor vehetett magához új asszonyt, ha egyenlően bánt mindegyikükkel a kapcsolatban, azaz minden asszonyának és gyermekének egyforma ellátást, a törvény előtti egyenlőséget és azonos szeretetet tudott biztosítani.
I. Szaúd, Szaúd-Arábia királya 1953 és 1964 között, 15 feleséget tartott, akiktől összesen 52 fia és 50 lánya született. Feleségein kívül persze még ágyasokkal is tartott fenn alkalmi kapcsolatot, akik további nagyságrendileg 50 közös gyermekkel ajándékozták meg. Az élethosszig tartó, dokumentált házasságain túl becslések szerint még további 100 felesége is lehetett, amelyek azonban csak rövidtávú, többnyire néhány hétre vagy hónapra, törzsi vezetők leányaival politikai érdekből köttetett, jelképes házasságok voltak.
A számos feleséget tartó és rekordmennyiségű gyermeket nemző Szaúd király eredeti aranypénze ez a közel 8 gramm súlyú, 917-es aranyból készült érme, melynek révén értékes nemesfémet vásárolhat a befektető. Ezért használja ki Ön is a most kínált lehetőséget, és éljen az alábbi ajánlattal személyes vagyoni biztonságának megőrzésére!
1 font, Szaúd-Arábia, 1957 |
349 000 Ft |
A fizikai nemesfémek vásárlása hosszútávú, konzervatív befektetésnek számít. Az egyéni vagyoni helyzettől függően megtakarításaink 5-20%-át ajánlott nemesfémekbe fektetni. A nemesfémvásárlást célszerű időben elaprózva, több különböző időpontban megvalósítani, az árfolyamkilengések egalizálására. Döntése meghozatala előtt, kérjük, hogy mérlegelje befektetési céljait és egy esetleges árfolyamesésből származó kockázatokat. A fentiekben foglaltak nem minősülnek befektetési tanácsadásnak. A listaár változtatásának jogát fenntartjuk. Ajánlatunk a készlet erejéig érvényes. Megrendelésével elfogadja az ÁSZF-et!