Mibe fektessek?Egyre növekszik a bizonytalanság a világban? Nem érzi biztosítva a megtakarítások vásárlóértékét? Hallott már befektetési arany rudakról és érmékről? Tudja melyiket érdemes választani? Bővebb információk
|
KapcsolatAz ARANYPIAC segítséget nyújt Önnek a nemesfémek világában.
NyitvatartásHétfőtől csütörtökig 9:00 - 17:00 Kérjen INGYENES visszahívást!Kollégáink állnak rendelkezésére kérdéseivel, ötleteivel és terveivel kapcsolatban! Vagy írjon nekünk levelet! |
Az egész 19. századi szerb történelmet átszőtte a Karadjordjevic- és az Obrenovic-család közti hatalmi vetélkedés. Mindkét család tagjai harcoltak a török hódoltság ellen, de egymás ellen is az egyre függetlenebbé váló szerb állam vezetéséért. Idővel fölénybe kerültek az Obrenovicnok, akiket a porta is támogatott. Előbb a főkenézi, majd a fejedelmi tisztséget sikerült megszerezniük, és végül az 1882-ben kikiáltott Szerb Királyság trónjára is ők kerültek.
Csakhogy a Karadjordjevicek nem tudták elfogadni a másodhegedűs szerepet, mindvégig a legfelső hatalom megszerzésére törekedtek. A 19. század végén, a különböző hatalmi csoportok közötti fokozódó feszültségek és belpolitikai elégedetlenség légkörében esély is nyílt erre. Ekkor az Obrenovic-dinasztia utolsóvá lett tagja, Sándor ült a trónon, aki a balkáni viszonyokhoz képest liberális alkotmányt semmibe véve önkényeskedett.
Az utolsó cseppet a pohárban az jelentette, amikor híre ment, hogy a nála tíz évvel idősebb Draga Mašint, egy cseh mérnök özvegyét készül feleségül venni. Az özvegyről az a hír járta, hogy meddő, és így nem képes a dinasztia szempontjából létfontosságú trónörökös világra hozatalára. Amikor aztán hivatalosan is bejelentették a házasságot, az egész kormány lemondott, Milán exkirály pedig profetikus levélben arra figyelmeztette fiát, hogy lépésével szakadékba taszítja Szerbiát. Sándor válaszában kifejtette, hogy sem igazi gyermek-, sem igazi ifjúkora nem volt. „A világon egyetlen asszony van, aki feledtette múltam viszontagságait, és boldoggá tett... Nincs olyan erő a Földön, amely lebeszélne a házasságról.” A frigy valóban gyermektelen maradt, így az excentrikus király Draga öccsét nevezte ki trónörökösnek, és ezzel végleg túlcsordult a pohár.
A Sándor-ellenes katonatisztek összeesküvést szerveztek: 1903. június 10-ére virradó éjjel 28 tiszt behatolt a királyi palotába, először kikapcsolták az áramot, majd keresni kezdték a királyi párt, akik egy titkos, félreeső helyiségben rejtőzködtek. A katonák azonban rájuk találtak és végeztek velük. Tetemüket még az ablakon is kihajították. De a merénylők agyonlőtték a királyné öccsét, továbbá a királyné két testvérhúgát, a király szolgálattevő tábornokát, a király adjutánsát és a palota tizenkét őrét is. A merényletben részt vevő tisztek a lövöldözés közepette Karadjordjevic Pétert éltették, akit a parlament néhány nap múlva királlyá választott.
A fia vesztét látnokként megjósoló Milán exkirály eredeti, 6,5 gramm összsúlyú, 900-as aranyból vert aranypénze egy különleges kortörténeti dokumentum, amelynek révén értékes nemesfémet vásárolhat a befektető. Ezért használja ki Ön is a most kínált lehetőséget, és éljen az alábbi ajánlattal személyes vagyoni biztonságának megőrzésére!
20 dinár, I. Milán, Szerbia, 1882 |
234 000 Ft |
A fizikai nemesfémek vásárlása hosszútávú, konzervatív befektetésnek számít. Az egyéni vagyoni helyzettől függően megtakarításaink 5-20%-át ajánlott nemesfémekbe fektetni. A nemesfémvásárlást célszerű időben elaprózva, több különböző időpontban megvalósítani, az árfolyamkilengések egalizálására. Döntése meghozatala előtt, kérjük, hogy mérlegelje befektetési céljait és egy esetleges árfolyamesésből származó kockázatokat. A fentiekben foglaltak nem minősülnek befektetési tanácsadásnak. A listaár változtatásának jogát fenntartjuk. Ajánlatunk a készlet erejéig érvényes. Megrendelésével elfogadja az ÁSZF-et!